Перейти к содержимому

Приветствуем на форуме о растительной аквариумистике!

Необходимо зарегистрироваться для того, чтобы задать свой вопрос,
получить доступ к закрытым разделам форума и просматривать результаты опросов.

Фото

Подвійне Ґ = ґіляка та ґазон

sunsun елеохарис мох

• Войдите, чтобы ответить

yabluko87

Отправлено 15 Ноябрь 2012 - 19:17

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв

Автосаркастична стаття "2Ґ"

Вступ.
Читати цей розділ категорично забороняється тонким душам і поціновувачам усього прекрасного.

Довго не міг зрозуміти чому акваріумісти косять під акваскейперів і називають свої "ванночки" і "тазіки" з водою і нашпиганими рослинками різними професійними примочками на кшталт "ізвілістая дорога под горой блаженнишего явлєнія, озарьйонного непрєвзойдьйонним сиянієм ясного неба" і т.д. Хлопці! Що за лажа? Ні, ну без образ, ви себе бачили у дзеркалі? А тоді коли вас запитують: "Це твій новий акваріум?" і ви так як і я кажете :"Ньєт! Ето "Ізвілістая дорога....". Ви що всі зі сходу приїхали? Чи ви себе митцями вважаєте? Вам близька культура вживання епітетів? Щодня зранку пишите хоку і ваш улюблений поет не Шевченко, а Мацуо Басьо?
Для мене це дивно. Тому мій "акваскейп" буде мати назву "2Ґ: гілляка та ґазон".
Перепрошую якщо поранив чиюсь тонку натуру. Це просто стьоб.

"2Ґ: гілляка та ґазон".
Перед "створенням" :D було прочитано чимало інтернет видань, а також форумів. Але хіба усе прочитаєш? Хіба усе зрозумієш? Я думав все буде як раніше: грунт, підміни води, втикнути рослини (валіснерія у старому акваріумі з дитинства росла і без підмін і нормально), рибки і т.д
В результаті я маю:
Акваріум "Природа" 54 л. 50х36х30
Нагрівач, Фільтр Акваель Фан1.
Світло вибрав не дуже добре ( те що було у продажу у інет магазині "А" на той час.)
Взяв СанСан 2по8 Вт, В магазині "А" сказали що до мого акваріуму це супер світло! Як виявилось- не зовсім :D. Зараз планую змінити. Світло вмикає таймер на 8 годин (4+4) Це графік мого перебування вдома.
Корч ніяк не хотів тонути, тому після довгих і безрезультатних пошуків по сусідах залізного відра у якому можна було б його варити із сіллю, відро знайшлось вдома. Варив корч 4 години+ніч відлежування у холодній. Корч почав тонути на половину. Ще одна така процедура і "опустити перископ!!!".
На корч намотані звичайною ниткою папороть і мох фонтанус. Зправа висажений елеохарис первуа, тобто той, що коротенький. Ззаду, по всій довжині- ротала і по центру дві ротали індійські. Коли розростеться планую робити гарні шапки із неї.
Грунт JBL Mondao.
10 Неонів, 8 Черрі неокардин.
Їжа: Тетра кріспи 1 раз в день.
Альгіцид+Цо2 -1 натискання зранку, і до сьогодні по 2 натискання біостартеру в день.

Це перезапуск. 3 міс тому був інший грунт (мілкий кварц), мало елеохариса, який майже загнувся.Довго чекав із вселенням креветок, а після того із рибками.
Перезапустився на половині старої води 4.11.12

Стан на 14.11.12

Що хочеться зробити?
права частина - газон елеохариса. Ззаду шапки ротал. Зліва корч із мохом.

Запитання.
1. Не хочеться витрачати кошти. Але як швидко і чи взагалі реально цього досягнути без балонної системи СО2? Чи краще зробити брагу? Мені потрібно як дешевше і простіше.
2. Світло. є пропозиція купити вживаний світильник SunSun HDD-1000B, 2х39Вт Т5.. Але у нього лампи 85 см. Чи буде це проблемою?
3. Дайте схему поступову, що і за чим я маю зробити для отримання гарного результату. По світлу, удо, СО2 яке мені потрібно. вода. приблизно kh i gh 7-8. Це середня по моєму району. Але можу і купити тести якщо це вкрай потрібно.

Прошу до розгляду і критики, а головне- порад, які допоможуть мені зробити гарний газон. Дякую.

yermolayev

Отправлено 15 Ноябрь 2012 - 21:30

yermolayev
  • ГородХарьков

Запитання.
1. Не хочеться витрачати кошти. Але як швидко і чи взагалі реально цього досягнути без балонної системи СО2? Чи краще зробити брагу? Мені потрібно як дешевше і простіше.
2. Світло. є пропозиція купити вживаний світильник SunSun HDD-1000B, 2х39Вт Т5.. Але у нього лампи 85 см. Чи буде це проблемою?
3. Дайте схему поступову, що і за чим я маю зробити для отримання гарного результату. По світлу, удо, СО2 яке мені потрібно. вода. приблизно kh i gh 7-8. Це середня по моєму району. Але можу і купити тести якщо це вкрай потрібно.

1. Реально сделать акваскейп без СО2. Таких примеров полно. Но только без быстрорастущих видов аквариумных растений, и таких растений которые не требуют много света. Это анубиасы, криптокорины, лилеопсис...
А вот с длинностебелькой, например, та же ротала грин требует СО2. Просто потому что они быстро растут, и впитывают весь СО2 из аквариумной воды. В итоге, подскакивает рН и уже начинают страдать и другие растения.

Для Вашего аквариума очень легко и без особых затрат можно сделать брагогенератор. И может даже и баллон не понадобится.

2. Подумайте сами на сколько это нормально - использовать лампы 85см в аквариуме 55см. Может Вам еще нужно два горшка с комнатными цветовами осветить, так самое то :)

3. Уже дал такую схему http://aquascape-pro...anual-intro.htm
Если нужны советы конкретно для Вашего аквариума, формулируйте вопрос, ответим. Описывайте проблему, поможем решить.

Вода у Вас нормальная. Для этих аквариумных растений подойдет.

Пока задание №1 - устанавливайте подачу СО2. Бражка, баллон. Что Вам лучше подходит.
И про удобрения не забудьте.

yabluko87

Отправлено 16 Ноябрь 2012 - 13:38

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв
Добре. Давайте по пунктах. ..Цю статтю перечитував декілька разів. По ній і намагався зорієнтуватись.

ПЕРВЫЙ ШАГ. ВЫБОР АКВАРИУМА.
ВТОРОЙ ШАГ. ПЛАНИРУЕМ КОМПОЗИЦИЮ АКВАСКЕЙПА

1. Укладка грунта в аквариуме. Основные формы композиции.
2. Имитация перспективы в аквариуме
3. Расстановка камней и коряг в аквариуме
ОБОРУДОВАНИЕ.

1. Освещение. У магазині "А" ( не знаю чи можна називати?) не було сан санів 2 по 24Вт, що я і хотів. Прийшлось взяти те що є. Тепер рахуєм: 54л-5л грунт-2л корч=47л. 16Вт/47л=0,34.
А ще є такі варіанти зі світлом:
1. SunSun HFL- 800, 4х24Вт

Що порадите, можливо інші варіанти? Кришку ставити не хочу. Це не гарно виглядає. Які є ще варіанти?

2. Фильтрация и циркуляция.
3. Питание аквариумных растений. Світло-СО2-Добрива це 3 складових які можуть тормозити ріст.
СО2. Спробую зробити брагу ( хоча зараз рахую, що це не набагато дешевше балона. Чи ні? Можливо через місяць-інший перейду на балон. Є багато різних варіантів браг. Який моглиб виділити ви? Я поки що думаю зробити такий. З приводу балону. Який балон я міг би зараджати раз в пів року? Бо у різних джерелах читаю різне. Зокрема у вас читаю, що 2 літрового балону вистачить на рік. Хочеться, щоб установка ( у майбутньому) була компактна. І ще. Світло, Со2 мають бути у пропорційному відношеннні. Якщо я зараз подам брагу підуть водорослі, правильно? Тому потрібно спочатку поставити світло.
УДО. Зараз даю 1/5 дози мікро.

ТРЕТИЙ ШАГ. ЗАПУСК АКВАРИУМА
1. Посадка аквариумных растений
Синяг. Так і не зрозумів про нього. Вибрав його після прочитання саме ваших статей, де ви писали, що вибрали синяг і мхи бо вони не потрибують багато світла. На скільки багато не потребують?
Ротала. Я просто позапихав її на фоні в ряд у надії що вона розростеться. Як порадите здизайнувати її посадку?
Річія плавала зпочатку щоб забирати всякі надлишки.
2. Водоподготовка
Набираю воду з крана ( Правий берег києва. На форумі пишуть що більш- менш нормальна вода. Але можливо потрібно купити тести? Ви пишете: "Специально измерять рН в аквариуме особого смысла не имеет. Но если же вы все-таки хотите почувствовать себя химиком-аналитиком, приобретите электродный тестер или аквариумный тест рН+KH." Хіміком відчувати себе не дуже хочу. Але всі ці "форумчани" агресивно схиляють на думку придбати тести. "Хм, починати акваріум і не знати параметрів води...", "Це найперше що ви маєте знати" і інші фрази. Якщо я буду подавати СО2 навіть брагою вони ж мені будуть потрібні правильно? Чи ні. З сьогоднішнього дня менше буду читати форум. Мені цікавлять конкретні ваші поради накшталт " Ні, не купуй це тобі не треба".
Воду я набираю у пляшки, відстоюю( від 3 до 7 днів) і тоді тільки наливаю. Про осмолят читав . Але чи він мені аж так потрібен?
3. Ищем баланс
-----
Альгіцид подавати ?

4. Запускаем первых обитателей

karasev.s

Отправлено 16 Ноябрь 2012 - 23:42

karasev.s
  • ГородДнепродзержинск
1. насыпаю в бродилку объёмом 2 литра 200 мл сахара
2. заливаю немного тепловатой водой, можно из авариума. САХАР НЕ РАЗМЕШИВАТЬ! Это предотвратит бурный старт и быстрое прекращение брожения.
3. делаю 10мин регидратацию ¼ чайной ложки дрожжей в 60мл воды t=40С и выливаю в бродилку.
4. Добавляю 5-7 мл. удобрений для комнатных растений (мистер цвет универсал).
5. Доливаю воды что бы оставалось около 2-3 см. до горлышка

Я таким рецептом пользуюсь, бродит стабильно 11 дней, но говорят что у некоторых около месяца. Может что то неправильно делаю или не те удобрения лью.

п.с. я бы вначале начал с браги, а потом по обстоятельствам.
  • yabluko87 поблагодарил за это сообщение

karasev.s

Отправлено 16 Ноябрь 2012 - 23:50

karasev.s
  • ГородДнепродзержинск

Якщо я буду подавати СО2 навіть брагою вони ж мені будуть потрібні правильно? Чи ні.

Тесты нужные если будут удобрения, свет 1 л/вт, СО2 как минимум на нитрат и фосфат, по крайней мере я без них не обощелся. Так же можно купить Ph и КН в первые два месяца жизни аквариума по таблице можно узнать сколько СО2 в банке.

yabluko87

Отправлено 17 Ноябрь 2012 - 00:22

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв

1. насыпаю в бродилку объёмом 2 литра 200 мл сахара
2. заливаю немного тепловатой водой, можно из авариума. САХАР НЕ РАЗМЕШИВАТЬ! Это предотвратит бурный старт и быстрое прекращение брожения.
3. делаю 10мин регидратацию ¼ чайной ложки дрожжей в 60мл воды t=40С и выливаю в бродилку.
4. Добавляю 5-7 мл. удобрений для комнатных растений (мистер цвет универсал).
5. Доливаю воды что бы оставалось около 2-3 см. до горлышка

Я таким рецептом пользуюсь, бродит стабильно 11 дней, но говорят что у некоторых около месяца. Может что то неправильно делаю или не те удобрения лью.

п.с. я бы вначале начал с браги, а потом по обстоятельствам.

технічна реалізація в пляшках така як я надав в посиланні чи у вас інша?

Вадим

Отправлено 17 Ноябрь 2012 - 15:40

Вадим
  • ГородКиев
По поводу СО2 генератора. Есть вариант и лучше(стабильней), и дешевле чем на браге. Поищите в интернете
Генератор СО2 Юрия-TPV
  • Valdemar поблагодарил за это сообщение

yermolayev

Отправлено 17 Ноябрь 2012 - 16:57

yermolayev
  • ГородХарьков

Тепер рахуєм: 54л-5л грунт-2л корч=47л. 16Вт/47л=0,34.

Это мало. Как я понял, Вы решили сделать медленный акваскейп с освещением 0.5 ватт/л. Но ротала грин не будет красивой с таким осещением. Есть много растений которые при 0.5 ватт/л будут отлично смотреться.
Если не нашли подходящий светильник, сделайте освещение самостоятельно из любых Т5 ЛЛ. Это еще и экономней. Как я понял, вопрос экономии для Вас тоже важен.

Якщо я зараз подам брагу підуть водорослі, правильно? Тому потрібно спочатку поставити світло.
УДО. Зараз даю 1/5 дози мікро.

Не правильно. От недостатка свет водоросли не пойдут. А вот от недестатка удобрений - запросто. 1/5 дози микро для 47л - совсем непонятно почему Вы решили выбрать такую дозировку. По подбору дози и удобрений есть специальная тема. http://aquascape-pro...rium-rekomenda/

Сейчас разберитесь со светом, СО2 и удобрениями. Тесты и альгицид пока не вижу смысла Вам сейчас покупать.

yabluko87

Отправлено 22 Ноябрь 2012 - 01:35

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв
ДРУЗІ, СТАВМО УСІ ЛАЙК ЗНИЗУ . ДЯКУЮ

Valdemar

Отправлено 22 Ноябрь 2012 - 08:42

Valdemar

По поводу СО2 генератора. Есть вариант и лучше(стабильней), и дешевле чем на браге. Поищите в интернете
Генератор СО2 Юрия-TPV

Поддерживаю! Дома использовал такой генератор 7 месяцев (пока не купил баллон). Остался доволен. У меня сделано из литровых бутылок от сока типа "Биола" (с широким горлышком) и порции "90 мл. сухой соды и 120 мл. кислоты которую растворяю в 250-300 мл. воды" хватает на три недели со скоростью 1,5 - 2 булька в секунду. Делал по описанию из ЭТОЙ темы.

yabluko87

Отправлено 22 Ноябрь 2012 - 15:32

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв

Поддерживаю! Дома использовал такой генератор 7 месяцев (пока не купил баллон). Остался доволен. У меня сделано из литровых бутылок от сока типа "Биола" (с широким горлышком) и порции "90 мл. сухой соды и 120 мл. кислоты которую растворяю в 250-300 мл. воды" хватает на три недели со скоростью 1,5 - 2 булька в секунду. Делал по описанию из ЭТОЙтемы.

На вихідних буду робити. Вже маю крапельниці. А як у вас із щільністю на вході трубок в пляшки? Пропускає? Десь читав про металеві штуцери, які нагріваються і плотно врізаються в корок пляшки. якщо найду- зроблю.
ДРУЗІ, СТАВМО УСІ ЛАЙК ЗНИЗУ . ДЯКУЮ

Valdemar

Отправлено 22 Ноябрь 2012 - 15:45

Valdemar

А як у вас із щільністю на вході трубок в пляшки? Пропускає? Десь читав про металеві штуцери, які нагріваються і плотно врізаються в корок пляшки. якщо найду- зроблю.

я сделал просто - в комплекте с капельницей идет такая резиновая штучка - трубочка с утолщением. Та вот в просверленное отверстие в крышке вставляешь эту резиновую трубочку а в неё изнутри пластиковый штуцер (тоже в комплекте с капельницей). Полная герметичность гарантирована. Сегодня буду дома - сфоткаю

Valdemar

Отправлено 23 Ноябрь 2012 - 07:52

Valdemar
Склероз проклятый не позволил сфоткать свои пробки :). Вот нашел в инете подобное
краны.jpg
щелочная пробка.jpg

club

Отправлено 25 Ноябрь 2012 - 00:16

club
Клас!!!!!

yabluko87

Отправлено 25 Ноябрь 2012 - 21:18

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв

Сейчас разберитесь со светом, СО2 и удобрениями. Тесты и альгицид пока не вижу смысла Вам сейчас покупать.

Встановив новий світильник SunSun HFL- 800, 4х24Вт Т5.

Поки що вмикаю тільки 2 лампи (24+24=48 Вт.) і того 1 Вт/л.
Запитання1: Чи варто вмикати більше. Скільки по часу вмикати за умови що буде перерва в освітленні.
Розумію, що Корал стар- для морських аква. Пізніше куплю Гролюкс, але не зараз.
Запитання2: Корал стар не канає для мого акваріуму? Що порадите ввімкнути з цих ламп поки не придбаю Гролюкс+ якусь білішу лампу. І які наслідки вмикань саме цих ламп.

CO2: Зараз клею кришки для бутилок (Сода і Лимонна кислота) буду робити по описаному вище методу.
Добрива маю тільки Флорастим. подаватиму його по вказаній на упаковці дозі: 5мл на 50 л. На упаковці пише 1р в тиждень.
Запитання3: Можливо варто його подавати меншими дозами але частіше? і Як часто міняти воду? Чи нормально буде якщо я чекатиму на акційні удо у такому темпі і тоді перейду на Акваксер, Акваріум не загнеться?
Запитання4- ГОЛОВНЕ: Після того як минулого тиждня подав удо у вищеописаній дозі і мох просто ожив, збільшився його об`єм, колір став насичено зеленим.
Ротала пустила якісь ризоїди. Це що?????
Але ситняг жовтіє. Що робити? із за чого? Мені головне врятувати синяг! Втрата його дорого коштуватиме мені.
Вчора пообрізав бліді і жовті гілочки ситнягу, і зняв загалом буквально пів см зверху. Поки зрізав включив 2 Вт/л, щоб було світліше. Ситняг- запузиряв весь).

yermolayev

Отправлено 25 Ноябрь 2012 - 21:52

yermolayev
  • ГородХарьков
Включайте 2 шт. Osram Lumilux Skywhite T5 HO 24 W/880
Пока может хватить и их.

У роталы то не резоиды, а корни. Для роталы грин это нормально. Корни обычно прячутся в группе.
И с чего ситнягу то рости, если Вы его кормите каким-то мусором заволявшемся в тумбе?
Чем раньше дадите СО2 и нормальные удобрения своим растениям тем больше шансов их сохранить.

yabluko87

Отправлено 25 Ноябрь 2012 - 22:08

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв

Включайте 2 шт. Osram Lumilux Skywhite T5 HO 24 W/880
Пока может хватить и их.

У роталы то не резоиды, а корни. Для роталы грин это нормально. Корни обычно прячутся в группе.
И с чего ситнягу то рости, если Вы его кормите каким-то мусором заволявшемся в тумбе?
Чем раньше дадите СО2 и нормальные удобрения своим растениям тем больше шансов их сохранить.

Ок. Тільки що доробив СО2, зараз буду запускати. А завтра в Риках куплю добрива. Скажіть які потрібні? МАКРО І МІКРО чи ще щось?

yermolayev

Отправлено 25 Ноябрь 2012 - 22:09

yermolayev
  • ГородХарьков
МАКРО и МИКРО для аквариума с СО2 - обязательный набор

yabluko87

Отправлено 26 Ноябрь 2012 - 17:27

yabluko87

Интересующийся

• Участники
  • 71 сообщений
  • ГородКиїв
Придбав макро і мікро. Порадьте дозування. А то свій акваріум не можу віднести до якоїсь категорії.
Зробив СО2. Травить зараза. Буд переробляти сьогодні.

yermolayev

Отправлено 26 Ноябрь 2012 - 17:55

yermolayev
  • ГородХарьков
Хотя бы с 1мл в день начните макро/микро. А потом как настроите СО2 можно будет поднять дозу.

0 посетителей читают эту тему

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых