Перейти к содержимому

Приветствуем на форуме о растительной аквариумистике!

Необходимо зарегистрироваться для того, чтобы задать свой вопрос,
получить доступ к закрытым разделам форума и просматривать результаты опросов.

Фото

Рослинний акваріум 180 л

рослинна акваріумістика

• Войдите, чтобы ответить

Олександр

Отправлено 08 Август 2017 - 23:46

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв

Вельмишановні колеги! Прошу Вас про консультацію.

Anamnesis vitae:

Акваріум Juwel Rio 180. Фактично 165-170 л (на мою думку). Старт 3 квітня 2016р.

Ґрунт - крупний пісок (1-2 мм). Під ним 5 л поживної підкладки Aquayer. Обігрівач не використовую. Температура - взимку 21-22 С влітку 25-28 С. Більше 28 замінюю воду на холодну -10-20%.

Фільтр рідний. Працює постійно. Наповнення фільтру дрібні та великі губки, по 2 штуки кожного типу, пластиковий бокс з торфом Fluval, синтепон. Губки промиваються в акваріумній воді раз на 2 тижні і змінюються по 2 раз на 6 міс. Синтепон замінюється раз на 2 тижні. Торф замінюється раз на півтора місяці.

Освітлення 2 люмінесцентними лампами по 45 Вт (рідні) та додатково 2 LED світильники Aqualighter 1, 90 см; т. ч. сумарний світловий потік 11180 Люмен.

Час освітлення З 9:00 ранку до 12:00 потім перерва до 16:30 і потім світить до 23:00. Сумарно - 9,5 годин.

СО2 - подача через Dennerle einweg 300 quantum special edition, 2-3 пухирці в секунду через со2 діфузор міні-фліпер. Дропчекер від зеленого до салатового.

Час подачі СО2 - З 8:00 ранку до 11:30 потім перерва до 15:30 і потім подається до 22:30.

Сумарно - 10,5 годин.

Риби: 55 (3 л на рибу). Всі до 5 см. (Перенаселення?). Годую сухими пластівцями Serra через 2 дні на 3. Все з'їдають протягом 8-10 хвилин.

Молі-2; Пецілії карликові - 4; Даніо-6; Кардинал -5; Мікрорасбора галактика-10; Неони червоні та звичайні -7; Барбуси вишневі - 5; Корідораси штерба -2 та Венесуела - 2; Корідораси пігмеї - 10; Отоцинклюси -2; SAE-2

Рослини – багато – Альтернатера Рейнека звичайна та міні, аманія бонсай, амбулія, анубіас нана, буцефаландра, бакопа кароліна і австралійська, людвігія червона та аркуата, дідіпліс діандра, кабомба, криптокрини вендта зелена та червона, хеміантус куба та мікрантемоідес, мікрантемум тінистий, стаурогін, ротала (індійська, макрандра), хотонія палюстріс, папороть тайландська звичайна та вузьколистова, мох яванський, ехінодуруси (різні), погестемон стелятус та Гелфера, перистолисник червоностебловий, пару-трійку не пригадаю - забув  :( 

Підміни води або 1 раз (субота/неділя) до 50% або 2 рази (середа та субота/неділя) на тиждень до 30% кожен раз. Вода для підмін зразу з під крану - без відстоювання та хімічної обробки чи додавання кондиціонерів. 1 раз на тиждень прибирання, підстригання та сифонування ґрунту. 

Макро та мікро - Aquayer кожен день зранку 8:00-9:00 по 12 натисканнь кожного (починав з 5).

Залізо Aquayer на кожну підміну води - 3 натискання.

Калій Aquayer - на підміну від 15 до 30 натискань (при заміні 30-50% відповідно).

Параметри о 21:00, 7 серпня:

pH - 6.75

GH - 9

KH - 6

NO3-15 mg/l

PO4-0.6 mg/l

Fe-0.1 mg/l

Anamnesis morbi: Всі рослини ростуть непогано, а то й просто прекрасно (ротала індійська, дідіпліс, амбулія, стаурогін, куба). Проте на більшості рослин старі листочки дуже швидко жовтіють, скручуються, рвуться та відмирають (макро?), на червоних рослинах (людвігія аркуата та альтернатера) радикуліт, на альтернатері дірки (калій чи всеж таки макро?). Взагалі всім червоним чогось бракує - ростуть не дуже. З простіших водоростей - зелено бурий наліт на склі та на старих листках анубіасів зелені цятки. Рясно - підчищаю щотижня зі скла (green spot algae? Знову фосфатів бракує? А може бракує розуму мені?).

Все решта більш менш Lege artisДодаю фото акваріума та проблем.

Завчасно вдячний за Ваші поради.

З повагою,

Олександр

Миниатюры

• gen view.JPG
  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG
  • 8.JPG

gromoz3ka

Отправлено 09 Август 2017 - 10:06

gromoz3ka

Присматриваюсь

• Участники
  • 14 сообщений
  • ГородДнепр

Олександр, вітаю!  :)  Дуже толковий акваріум, і досить внятний опис. 

Як на мою думку, перенаселення не має, а галактик ви взагалі бачите? :D

Існуючі проблеми, як мені здається, в першу чергу від передозування. Насамперед калію. Перерахуйте натискання в мг/л :D  

Також зверніть увагу на оцю статтю: http://aquascape-pro...yh-rasteniy.htm

забув спитати - навіщо вам торф?

Сообщение изменено: gromoz3ka (09 Август 2017 - 10:08)

• Олександр поблагодарил за это сообщение

Олександр

Отправлено 09 Август 2017 - 10:55

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв

Олександр, вітаю!  :)  Дуже толковий акваріум, і досить внятний опис. 
Як на мою думку, перенаселення не має, а галактик ви взагалі бачите? :D
Існуючі проблеми, як мені здається, в першу чергу від передозування. Насамперед калію. Перерахуйте натискання в мг/л :D  
Також зверніть увагу на оцю статтю: http://aquascape-pro...yh-rasteniy.htm

забув спитати - навіщо вам торф?

Вітаю! Дуже дякую за відповідь та посилання. З калієм підозра була - я не знаю скільки його в водопроводній воді. Може й передоз. Може достатньо того, що з мікро надходить? Галактик - інколи бачу ;)
Торф - після додавання до фільтру КН протягом доби понизилась з 9 до 6, а GH з 12-13 до 9. Осмосу не маю, тому і викручуюсь, як можу. За 1,5-2 міс дропчекер темніє при сталій швидкості СО2 і тоді я перевіряю KH та GH. Якщо збільшились - міняю торф. На півроку - один пакунок (250грн).

gromoz3ka

Отправлено 09 Август 2017 - 11:07

gromoz3ka

Присматриваюсь

• Участники
  • 14 сообщений
  • ГородДнепр

Калій є і в мікро і в макро і я майже на 100 відсотків упевнен в його передозі. Додаткове додавання калію має сенс тільки в надлишковому вмісту натрію - це питання до лабораторії, тестів не існує. 

Торф, окрім зниження КН, ще нібито повинен підфарбовувати воду - це так? Бо на ваших світлинах цього не видно.

Олександр

Отправлено 09 Август 2017 - 13:28

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв

Калій є і в мікро і в макро і я майже на 100 відсотків упевнен в його передозі. Додаткове додавання калію має сенс тільки в надлишковому вмісту натрію - це питання до лабораторії, тестів не існує. 

Торф, окрім зниження КН, ще нібито повинен підфарбовувати воду - це так? Бо на ваших світлинах цього не видно.

З калієм зрозумів - більше не додаю. По торфу - суб'єктивно ні. Хоча оце Ви зараз спитали і я почав бачити легке забарвлення :)

Зі статті, на яку Ви посилались, можна зробити висновок про діфдіагноз між недостатністю N або надлишком S - я про таке навіть не чув. Зараз шукаю, як поміряти S. Там ще мжна підозрювати нестачу Mg. Іншими словами, як у студентів в мед універі - "хвороби 2 - 3 го кусу"

yermolayev

Отправлено 09 Август 2017 - 15:48

yermolayev
  • ГородХарьков

Олександр

Торф зв'язує фосфати і часто підвищує нітрати. Якщо Ви регулярно замінюєте торф у фільтрі, Вам слід взяти до уваги ці особливості. На мою думку, це суттєво і навіть більш суттєво ніж надлишок сульфатів про які ви прочитали у моїй статі. Надлишок сульфатів це більше стосується води с високою твердістю.

Тож до вашої калькуляції слід додати витрати на забезпечення надлишкового дозування добрив, яким Ви компенсуєте втрати фосфатів через поглинання торфом.

Олександр

Отправлено 09 Август 2017 - 16:48

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв

Дякую за роз'яснення! Таким чином підсумовую:

1. Замінити торф (чим?)
  2. Не підливати К на підмінах
  3. зменшити дозу макро та мікро (8-10 натискань?)

Ще раз дякую!

gromoz3ka

Отправлено 09 Август 2017 - 20:01

gromoz3ka

Присматриваюсь

• Участники
  • 14 сообщений
  • ГородДнепр
1. Осмос - родина лише подяку викаже)
2. Саме так
3. Не рахуйте в кліках - рахуйте в мг/л.
Я б так зробив - замір на початку неділі і контрольний перед підміною, якщо концентрація збільшилась - забагато, зменшилась - замало. Таким чином знайти своє дозування. Та все одно треба уважно дивитись за рослинами - іноді тести кажуть одне, а вони зовсім інше. До речі - які тести? Якщо птеро - то міряти ними не можна, вони показують що хочуть.
п. с. надлишок того чи іншого елементу може мати такі самі симптоми, як і нестача.

Сообщение изменено: gromoz3ka (09 Август 2017 - 20:02)

Олександр

Отправлено 10 Август 2017 - 09:38

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв
Дякую дуже! З осмосом поки не вийде. З калієм зрозуміло. З підбором макро теж зрозуміло. По тестах - я використовую JBL.

Олександр

Отправлено 10 Август 2017 - 22:49

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв

Олександр

Торф зв'язує фосфати і часто підвищує нітрати. Якщо Ви регулярно замінюєте торф у фільтрі, Вам слід взяти до уваги ці особливості. На мою думку, це суттєво і навіть більш суттєво ніж надлишок сульфатів про які ви прочитали у моїй статі. Надлишок сульфатів це більше стосується води с високою твердістю.

Тож до вашої калькуляції слід додати витрати на забезпечення надлишкового дозування добрив, яким Ви компенсуєте втрати фосфатів через поглинання торфом.

Дякую за статтю по тестам http://aquascape-pro...-dlya-akvariuma
Фактично треба контролювати зв'язку pH/KH/CO2 та нітрати. Але насправді показовим буде лише стан рослин в акваріумі. Таким чином - терпіння і наполеглива праця - найкраща порада. Ще раз дякую. Гарний у Вас сайт.

gromoz3ka

Отправлено 12 Август 2017 - 21:31

gromoz3ka

Присматриваюсь

• Участники
  • 14 сообщений
  • ГородДнепр
Особисто я моніторю такі параметри: pH, KH, GH, NO3, PO4, K, СО2, иноді NH4. Ще б з задоволенням з тиждень понаблюдав за О2, але поки втримаюся:) стаття чудова, але завжди є але)

Олександр

Отправлено 14 Август 2017 - 11:02

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв
Можливо я неправий, але якщо рослин багато і вони ростуть добре, то вимірювати кисень не потрібно. Я двічі заміряв ввечері і на наступний ранок: 10 +/- 1 mg/l та 6 +/- 1 mg/l відповідно. Можна попросити про ще одну пораду? Чи замінити внутрішній фільтр на зовнішній? І якщо так, то на що орієнтуватись при виборі. Дякую завчасно!
Тим часом викинув торф, замінив 50% води. КН 7.
Думаю про осмос.
PS Забув спитати: а як Ви К міряєте?

Сообщение изменено: Олександр (14 Август 2017 - 11:04)

yermolayev

Отправлено 14 Август 2017 - 14:52

yermolayev
  • ГородХарьков

Можливо я неправий, але якщо рослин багато і вони ростуть добре, то вимірювати кисень не потрібно. Я двічі заміряв ввечері і на наступний ранок: 10 +/- 1 mg/l та 6 +/- 1 mg/l відповідно. Можна попросити про ще одну пораду? Чи замінити внутрішній фільтр на зовнішній? І якщо так, то на що орієнтуватись при виборі. Дякую завчасно!
Тим часом викинув торф, замінив 50% води. КН 7.
Думаю про осмос.
PS Забув спитати: а як Ви К міряєте?

Зовнішній фільтр більш ефективний. Щодо вибору то раджу ознайомитись з опитуванням http://aquascape-pro...-filtr-luchshe/

Калій міряти не треба. Зазвичай його в воді стільки скільки його внесете. Рослини його поглинають набагато менше ніж його звичайна концентрація у травнику.

gromoz3ka

Отправлено 14 Август 2017 - 15:46

gromoz3ka

Присматриваюсь

• Участники
  • 14 сообщений
  • ГородДнепр

Калій міряти не треба. Зазвичай його в воді стільки скільки його внесете

Це якщо його уважно складати з макро, микро та окремо:)

Олександр, я міряю тестом JBL. Якщо вас зараз все задовільняє, то навіщо міняти?) але якщо кортить, то зазвичай орієнтуються на шумніть, об'єм каністри, кількість корзин та я б ще добавив падіння продуктивності з наповнювачами та з часом.

Олександр

Отправлено 14 Август 2017 - 16:37

Олександр

Присматриваюсь

• Участники
  • 8 сообщений
  • ГородКиїв

Зовнішній фільтр більш ефективний. Щодо вибору то раджу ознайомитись з опитуванням http://aquascape-pro...-filtr-luchshe/

Калій міряти не треба. Зазвичай його в воді стільки скільки його внесете. Рослини його поглинають набагато менше ніж його звичайна концентрація у травнику.

Дякую!

0 посетителей читают эту тему

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых