Перейти к содержимому

Приветствуем на форуме о растительной аквариумистике!

Необходимо зарегистрироваться для того, чтобы задать свой вопрос,
получить доступ к закрытым разделам форума и просматривать результаты опросов.

Фото

Збірка генератора CO2 Юрия-TPV. Інструкція в картинках.

CO2 генератор інструкція Юрия-TPV

 • Войдите, чтобы ответить

#1
Сергій Прищепа

Отправлено 07 Апрель 2013 - 14:05

Сергій Прищепа

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 14 сообщений
 • ГородУкраина. Хмельницкий.

Доброго всім дня. Сьогодні я розповім і покажу, як, своїм руками, зробити відомий у середовищі акваріумістів-любителів генератор CO2 Юрія-TPV (безклапанний варіант).

Сам я уже досить давно використовую цю просту і ефективну конструкцію. В мережі є безліч прикладів реалізації содово-кислотного реактора і навіть я, свого часу, вже робив спробу описати процес його збірки. Не зважаючи на це, на форумах акваріумістів із завидною постійністю на питання новачків: "Хочу спробувати CO2 із чого почати?" звучить: "Зроби брагогенератор!". Чесно кажучи, кожного разу, бачачи подібне я впадаю укогнітивний диссонанс. Адже зібрати содово-кислотний генератор не набагато складніше ніж браговий, а вигоди першого перед другим беззаперечні. Чого вартують хоча б стабільність реакції і повна контрольованість процесу! З іншого боку ті, хто таки брався за реалізацію содово-кислотного генератора, неминуче стикалися із рядом проблем, головними із яких були герметичність системи і проблеми із регулюванням подачі газу.

Змайструвавши вже кілька десятків генераторів Юрія-ТPV, як для себе так і на замовлення, я давно забув про ці "болячки", більше того, додав до класичної конструкції кілька власних доопрацювань, що не лише полегшують обслуговування, але й покращують естетику виробу.

Одним словом, сідаючи майструвати черговий генератор, я вирішив зафотографувати і максимально детально описати процес його збірки. Сподіваюсь цим самим посприяти широкій популяризації цього, без сумніву, прекрасного і, в найвищій ступені, доступного способу подачі вуглекислого газу у акваріум. Копіпаст, перепост і плагіат даного матеріалу дозволяються без будь-яких обмежень і всіляко вітаються!

Якщо Ви все ж думаєте, що зібрати содово-лимонний генератор CO2 складно, чи у вас не лежить душа до майстрування, чи просто немає часу - милості прошу у ЛС. Щось придумаємо :)
 

Список необхідногоmain 1


1. Пластикові пляшки "Fanta" (рекомендовано) об'ємом 1 л. - 2 штуки.
2. Кришки від мінеральної води "Моршинська" (рекомендовано) - 2 шт.
3. Пластиковий стаканчик на 200 мл. - 1 шт.
4. ПВХ шланг діаметром 4 мм. - довжина залежить від довжини магістралі генератора.
5. Пластикова соломинка для коктейлів - 1 шт.
6. Шприци із гумовим поршнем на 5 мл. - 2 шт.
7. Крапельниця медична - 1 шт.
8. Трубки від цукерок на паличках - 2 шт.
9. Запальничка газова (кухонна) - 1 шт.
10. Зворотні клапани - 2 шт.
11. Присоски для шлангів - 3 шт.
12. Ручки кулькові певної товщини ( див. фото) - 2 шт.
13. Гілка горобини - 1 шт.
14. Гумки канцелярські - 2 шт.
15. Пластикові хомути - жменя
16. Тонка рибальська жилка
Необхідні інструменти: свердло по дереву 5 мм, дрель (шуруповерт), ніж канцелярський, ножиці, цвяшок канцелярський (шило, товста голка), суперклей. Також можуть знадобитися: кусачки та пінцети різних довжин. За бажанням також можете прикупити рідину для зняття лаку, та гліцерин.
 

Готуємо ємкості


Першим ділом підготуємо кришки. Якщо Ви були уважні, то мабуть помітили, що я використовую пляшки від Фанти, а кришки від Моршинської. Річ у тім, що при сильному розгоні апарату, тиск у пляшках деформує кришки і газ починає травити по різьбі. Не знаю чому, можливо завдяки товстому пластику, можливо завдяки формі, але кришки від Моршинської не травлять. Крім того, на цих кришках є насічки завдяки яким кришку можна дійсно сильно закрутити і, що не менш важливо, легко відкрутити/


Тож почнемо. Свердлом на "5" зробимо два акуратні отвори у пляшках, як показано на фото.

002


До слова

1. Свердління раджу починати із внутрішньої сторони кришки тоді всі "заусенці" будуть також з внутрішньої сторони, а зовні буде рівний, акуратний отвір.

2. Якщо під рукою немає дрельки чи шуруповерту отвори можна пропалити, попередньо нагрівши свердло на плиті, або навіть за допомогою запальнички із списку необхідного. Після того, як розпечене свердло пройде крізь кришку, раджу відразу опустити його разом із кришкою у воду. Тоді краї отвору будуть ідеально рівні, що позитивно скажеться на герметичності.


Далі, канцелярським ножем, відрізуємо від пластикової трубки (від цукерки) шматочок довжиною 1,5-2 см.

003


Відрізуємо 20 сантиметрів ПВХ трубки і обидва її краї надрізуємо під гострим кутом. Це потрібно, щоб полегшити просовування трубок у вузькі отвори кришок.
Простромлюємо трубки у отвори у кришках і обрізаємо зайве.

004
005


Цілою паличкою від цукерки розпираємо шланг у кришці із одним отвором (кислотна сторона), обрізком у 1,5-2 сантиметри - у кришці із двома отворами (содова сторона).

006


Важливо!
Замість паличок від цукерок для розпирання шлангів чудово підходять отакі перехідники від крапельниць.


007


Завдяки конусоподібній формі ці пластмаски намертво фіксують шлаг. Просуньте їх серединою аж до зрізу кришки і забудьте про ризик зриву шлангів із кришок. Саме такий спосіб я використовую у генераторах, які роблю на замовлення.

На кінчик довгої паличку від цукерки насаджуємо відрізок шлангу крапельниці і вже на цей відрізок нахлобучуємо соломинку для коктейлів.

008
009


Із пляшок зрізуємо кільця і накручуємо кришку із соломинкою на пляшку. Кислотна сторона нашого генератора готова.

010
011


Візьмемося за содову сторону. Канцелярським цвяшком робимо отвори у дні та стінках (2 см від дна) пластикового стакану.

014
015


Важливо!
1. Що стосується отворів, то тут головне не перебощити :) Не зробити їх занадто великими, чи занадто маленькими. У першому випадку кислота буде надто швидко проходити через соду не до кінця прореагувавши, у другому - надто довго затримуватися у стакані уповільнюючи реакцію.

2. Щоб було легше робити дірочки можна вставити у стакан ще один такий самий, це також вбереже пластик від розтріскування.


Далі потрібно встромити стакан у пляшку. Для цього складаємо його поздовж і пропихаємо дном до дна пляшки.

016
017
018
IMG 0048


На фото у стакану зрізаний жорсткий бортик, це полегшує складання, просовування та розкладання стакану у пляшці. Втім, в окремих випадках, це призводить до того, що наповнений содою стакан провалюється на дно пляшки. Тому віднедавна я не обрізаю бортик, що гарантує від неприємностей описаних вище, але гарантує гемор із розкладанням стакану у пляшці. Відносно легко це можна зробити за допомогою ось такого інструменту

019


Останнім кроком у підготовці ємкостей буде встановлення краника від крапельниці, яким ми будемо перекривати подачу газу.
У відрізок шлангу від крапельниці вставляються шматочки паличок від цукерок, все це вставляється у ПВШ шланг і прихвачується хомутами.

012
013 

Кран тонкого регулювання + лічильник бульбашок


Як зібрати кран тонкого регулювання на основі гривневої запальнички можете подивитись тут [?]. У цій статті я вирішив піти трішки далі і сумістити класичний лічильник бульбашок із шприца і зворотнього клапану і запальнички у один девайс. Скажу відверто, вийшло це у мене не відразу і зайняло Бог знає скільки часу, тому спішу похвалитись кінцевим результатом.

031.jpg


Ну, а тепер по порядку... Для збірки крану-лічильника знадобляться: кухонна газова запальничка, дві кулькові ручки, зворотній клапан, шприц на 5 мл, шматочок пластикової палички від цукерки і звісно трішки ПВХ трубки і трубки від крапильниці.

001


Розбираємо запальничку

002


І ще розбираємо.
003
004
006


І ще.

007


Готово!

008


Насаджуємо силіконову трубку від запальнички на паличку від цукерки. Попереджаю - зробити це зовсім не просто. Щоб запобігти сповзанню трубки потрібно зрізати паличку під кутом, обробити краї і зробити насічки "проти шерсті".

009
010
011


Відрізуємо від палички все зайве і просовуємо її у трубку від крапельниці, як показано на фото, таким чином, щоб у процесі просовування, силіконова трубка ще трішки налізла на паличку. Для того, щоб полегшити проходження палички у трубці можна трішки її розтягнути.

012
013
014


А-а-а-акуратно розрізаючи поздовж, вкорочуємо трубку від крапельниці і насаджуємо її на вхідну сторону зворотнього клапану, після чого натягуємо зверху відрізок ПВХ шлангу відповідної довжини.

015
016


Розбираємо одну із ручок, відміряємо приблизну довжину необхідного нам фрагменту і відрізаємо канцелярським ножем.

017
018
019


Дещо розширюємо одну із сторін відрізку ручки прийшовши по внутрішній стороні лезом ножа. Кілька разів встромляємо - виймаємо кран у відрізок ручки, щоб та прийняла необхідну форму.

021.jpg


Розігрівши відрізок ручки у окропі (інакше не вийде) із зусиллям натягуємо його на вхід зворотнього клапану поверх ПВХ шлангу. Обрізаємо силіконову трубку запальнички і допомагаючи собі пінцетом із вгнутими кінцями, насаджуємо силіконову трубку на кінчик краника.

022.jpg
023.jpg
IMG_0028.jpg


Насаджуємо трубку від ручки на краник і акуратно промазуємо суперклеєм у місці щеплення.

025.jpg


Важливо!
Дуже важливо з'єднати силіконову трубку від запальнички та трубку від ручки із краником таким чином, щоб силіконова трубка не перекрутилась і не надто перегнулась оскільки це може вплинути на подачу газу аж до повного його припинення!


Готуємо другу половину крану тонкого регулювання. Крізь ПВХ шланг просовуємо ковпачок від іншої кулькової ручки із якого, завбачливо, було знято верхню частину. Далі, розігрівши у гарячій воді ПВХ шланг, насаджуємо його на різьбову частину краника і з зусиллям натягуємо ковпачок від ручки. Готово!

026.jpg
027.jpg


З'єднуємо клапан із краном та різьбову частину. У шприца відрізуємо нижню частину, чистимо від написів за допомогою засобу для зняття лаку для нігтів і натягуємо на вихідну сторону клапану.

028.jpg
029.jpg


Наповнюємо лічильник гліцерином, натягуємо на кінчик шприца трубку від крапельниці, потім ПВХ шланг і прихватуєте це все хомутками. О, і не забудьте про присоски!

031.jpg 

Дифузор

Тут все просто хоч і не без новшеств) Гілку горобини обтісуємо до необхідної товщини, зрізаємо під кутом і обробляємо мілкою наждачкою. В гумовому клапані шприца робимо отвір і просунувши у нього горобину запресовуємо у шприц. Все це під'єднуємо до зворотнього клапану.

IMG 0043
IMG 0029


Ця конструкція дозволяє вирішити (до певної міри) дві проблеми горобинового дифузору. Всім відомо, що при відключенні подачі на ніч, газ у гілці розчиняється у воді і та піднімається по трубках не зважаючи навіть на зворотній клапан. Через це, зранку, після відновлення подачі, насичення води CO2 починається із запізненням на час необхідний, щоб витіснити всю воду із шлангів. Шприц за гілкою покликаний вирішити саме цю, другу частину проблеми, так як служить певною буферною ємкістю, де збирається вода. І поки він не буде заповнений повністю, подача газу в акваріум зранку буде починатись майже відразу. А під час чергової підміни в можете легко його зняти і видалити воду. Легкість у демонтажі вирішує також другу проблему горобинової гілки - необхідність регулярної просушки та заміни на нову. Маючи два дифузори Ви без проблем можете чергувати їх, а також замінювати по мірі необхідності без зайвих складностей.

 

Заправка та запуск


Чесно кажучи, я вже давно не вираховую кількість реагентів для системи CO2. У герметичності своєї системи я впевнений, тому навіть якщо в кінці циклу і залишається сода чи лимонна кислота то вони просто досипаються, доливаються і робота апарату продовжується. Так само давно я не слідкую скільки саме працює реактор на одній заправці, а просто додаю реагенти по мірі необхідності. Сподіваюсь Ви пробачите мені цю маленьку недбалість. У своє виправдання можу сказати, що якби перезаправку довелося робити часто я б, напевно, таки порахував співвідношення, а так... А так я просто розчиняю 200 грам лимонної кислоти (дві 100 г. пачки) у 400 мл води і насипаю соди трохи більше половини стакану. Реактор для свого 100-літрового я перезаряджав два тижні тому і візуально прореагувала четверта частина кислоти. Для того щоб розбити струйку кислоти і забезпечити рівномірний її розподіл по соді у стакан із содою я кладу жмут рибальської жилки.

main 2
IMG 0047


Важливо!
При заправці реагентів потрібно слідкувати, щоб рівень кислоти у кислотній пляшці трішки не доходив до рівня дня стакану у содовій пляшці.


Запуск системи дуже простий. Перекрийте кран від крапельниці, стисніть пляшку із содою втягуючи у неї кислоту. Зачекайте поки реакція із виділенням газу. Обидві пляшки повинні стати твердими настільки, що їх стане важкувато стискати, але не кам'яними! Відкриваєте кран від крапельниці, регулюєте подачу краном тонкого регулювання. Все! Далі система буде подавати кислоту сама за рахунок перепаду тиску поки не закінчаться реагенти.

Якщо Вам, з якоїсь причини, потрібно розгерметизувати систему, то робити це слід тільки відкручуючи кришку пляшки із кислотою!

До слова
В кінці циклу, коли у кислотній пляшці не залишається кислоти і потрібно перезаправляти систему, а реагентів немає під рукою, можна просто злегка струснути пляшку із содою. Розпочнеться реакція із залишками компонентів і на цьому залишковому "вихлопі" можна протягнути ще день-два поки дійдуть руки збігати на ринок. Особисто я трясу пляшку до останньої бульбашки, щоб нічого не пропадало


 • yermolayev, EGOIST, Александр и 8 другие поблагодарили

#2
Александр

Отправлено 08 Апрель 2013 - 12:17

Александр

  Интересующийся

 • Участники
 • 42 сообщений
 • ГородХерсон
Все таки интересно, сколько у Вас работает система на одной заправке и какой расход цо2. У моей конструкции 50 грамм кислоты на 100 грамм воды и 60 грамм соды - работает 2 недели с расходом 1 пузырек в 3 секунды.

#3
yermolayev

Отправлено 08 Апрель 2013 - 21:03

yermolayev
 • ГородХарьков
Спасибо за отлично поданный материал на такую актуальную тему!
Какого труда стоит только подготовить такие качественные фотографии.

#4
Сергій Прищепа

Отправлено 08 Апрель 2013 - 21:29

Сергій Прищепа

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 14 сообщений
 • ГородУкраина. Хмельницкий.

Спасибо за отлично поданный материал на такую актуальную тему!
Какого труда стоит только подготовить такие качественные фотографии.


Дякую на доброму слові. Сподіваюсь моя праця принесе комусь користь.


Все таки интересно, сколько у Вас работает система на одной заправке и какой расход цо2. У моей конструкции 50 грамм кислоты на 100 грамм воды и 60 грамм соды - работает 2 недели с расходом 1 пузырек в 3 секунды.


У мене при подачі 2 бульбашки в секунду працює не менше 3 тижнів. Точніше сказати не можу.

#5
rrassell

Отправлено 10 Апрель 2013 - 20:22

rrassell

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 7 сообщений
Все класно тільки всерівно розрухуеться попри трубочку з часом,я собі поставив такі кришечки http://lvov.lv.sland...o2-ID6Bkz3.html проблема відпала B)
 • Сергій Прищепа поблагодарил за это сообщение

#6
rrassell

Отправлено 10 Апрель 2013 - 20:23

rrassell

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 7 сообщений
:)

#7
rrassell

Отправлено 10 Апрель 2013 - 20:26

rrassell

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 7 сообщений
ссілка запрацювала :) http://lvov.lv.sland...o2-ID6CUYW.html

Миниатюры

 • IMG_1301.JPG

Сообщение изменено: rrassell (15 Апрель 2013 - 08:05)

 • rrassell поблагодарил за это сообщение

#8
Denis

Отправлено 05 Октябрь 2013 - 22:10

Denis

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 3 сообщений
 • ГородХарьков
Статья супер, уже написал список покупок на завтра что бы начать собирать систему, но тут заметил что к банке с кислотой идёт 1 трубка. Так должно быть, это не ошибка? Если да, то по какому принципу подаётся кислота непонятно. По идее давление в банке с содой будет больше либо равное банке с кислотой, а значит СО2 пойдет по трубочке в банку с кислотой выталкивая саму кислоту из трубочки, а ведь надо наоборот. Или я что то упускаю?

#9
Сергій Прищепа

Отправлено 06 Октябрь 2013 - 05:40

Сергій Прищепа

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 14 сообщений
 • ГородУкраина. Хмельницкий.

Статья супер, уже написал список покупок на завтра что бы начать собирать систему, но тут заметил что к банке с кислотой идёт 1 трубка. Так должно быть, это не ошибка? Если да, то по какому принципу подаётся кислота непонятно. По идее давление в банке с содой будет больше либо равное банке с кислотой, а значит СО2 пойдет по трубочке в банку с кислотой выталкивая саму кислоту из трубочки, а ведь надо наоборот. Или я что то упускаю?

Все вірно. А упускаєте Ви те, що тиск у пляшці із содою весь час падає через його вихід у акваріум.

#10
Denis

Отправлено 15 Октябрь 2013 - 22:42

Denis

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 3 сообщений
 • ГородХарьков
На выходных собрал систему, получилось здорово, работает отлично :) . Сама система собирается очень легко, единственное затруднение это вставить стаканчик внутрь, но я нашел способ как это легко сделать. После того как протолкнул стаканчик внутрь, я взял воздушный шарик, привязал его к соломинке, опустил в бутылку внутрь сложенного стаканчика и начал надувать шарик через соломинку. Шарик надуваясь распрямил стаканчик изнутри :) . Хотел бы ещё отметить что для распирания трубочек в крышках лучше сразу использовать переходники от капельниц, а не палочки чупачупсов, очень хлипко с чупачупсами получается. Благо я сразу взял 3 капельницы ради переходников.
Сложновато далась тонкая регулировка. Никак не получилось извлечь "стаканчик" клапана (тот что с резьбой) из зажигалки, пришлось вклеить с частью внешней стенки зажигалки. Вообще сделал из других материалов плюс не совсем понял изначальную идею, в итоге получилось совсем по другому, но главное что работает.
Это лучшая статья по сборке Системы Юрия-TPV. Минимально простая конструкция и при этом в итоге получается полностью готовая система. Плюс материал подготовлен шикарно. Автору спасибо огромное.

Сообщение изменено: Denis (15 Октябрь 2013 - 22:47)


#11
olegun

Отправлено 16 Октябрь 2013 - 00:57

olegun
 • Городmoscou
На украинском сайте aquaforum.ua можно посмотреть довольно неплохое видео по сборке и т.п. как клапанного, так и бесклапанного вариантов изготовления этого мегадевайса... ссылку прилагаю тыц -http://www.aquaforum...&postcount=1621

Сообщение изменено: olegun (16 Октябрь 2013 - 01:26)


#12
Pecador

Отправлено 23 Март 2014 - 10:49

Pecador

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 10 сообщений
 • Город...У Чёрного Моря

Отличная статья. Несколько вопросов:

 

1. Не совсем понял назначение мегадевайса из зажигалки и ручек? В чем преимущество перед обычным счетчиком из шприца и обратного клапана? Почему в статье эта глава названа как "Кран тонкого регулювання..." ? Не понятно как осуществляется такая регулировка? Для чего тогда краник от капельницы, разве им нельзя регулировать подачу?....

 

2. Чем можно заменить рябиновую ветку ввиду ее полной недоступности поблизости?

 

з.ы. Автору респект. Очень понятно и доходчиво. Они фотографии только чего стоят?

 

з.з.ы. Пошел за деталями#13
Denis

Отправлено 23 Март 2014 - 11:00

Denis

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 3 сообщений
 • ГородХарьков

1. Преимущество в том что тут совмещены счетчик и регулятор. При желании можете сделать отдельно счетчик и регулятор. Без тонкой регулировки не получится, зажим от капельницы с этой задачей не справится. Будет либо очень много либо вообще перекроет. Регулировать кол-во капель в секунду не сможете.

 

 

2. Заменить можно диффузором из магазина стоит гривен 40-60. Я так и сделал, но похоже что веточка будет более мелкие пузырики давать.#14
Pecador

Отправлено 23 Март 2014 - 23:14

Pecador

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 10 сообщений
 • Город...У Чёрного Моря

Сегодня собрал систему. Работает супер. Но позвольте пару замечаний.

 

1. Клапан тонокой регулировки из зажигалки заменил на обычный винтовой клапан от компрессора. Тонкость регулировки - достаточная. Цена - примерно такая же. Геморроя - меньше.

 

2. Узел из палочки от конфет и соломки заменил куском ПВХ шланга 6 мм. Шланг 4 мм закрепил в крышке через переходник от капельницы, который утопил на всю длину в шланг 4 мм. А сверху надел шланг 6 мм (купил в магазине с садовыми шлангами, 6 грн/метр). Как по мне преимущество в меньшем количестве соединений. Для жесткости можно в тот же шланг 6 мм вставить соломку на всю высоту бутылки.

 

3. Зажим от капельницы не стал фиксировать с помощью хомутов. А просто снял его со шланга капельницы и одел на шланг идущий от бутылки со стаканчиком к счетчику пузырьков. Преимущество опять же в уменьшении количества мест потенциальной протечки.

 

4. В место рябины использовал обычный диффузор от компрессора (камень). Маленький. Планирую его поместить во внутрь внутреннего фильтра, что позволит достаточно эффективно растворять CO2. ИМХО

 

СПАСИБО автору темы.#15
FireAxe

Отправлено 24 Март 2014 - 10:07

FireAxe

  Свой на форуме

 • Участники
 • 125 сообщений
 • ГородSPb

А просветите, до какой степени растет давление в бутылках? До того давления, которое нужно преодолеть чтобы поднять пузырек СО2 до верха акваса и вывести его через диффузор?

Просто у меня почему-то такая ситуация...вроде все собрано правильно, запущено, вроде нигде не травит, но...

после того как я выставляю скажем  1 п/c.... то там через полчаса-час уже 0,5 п/с, а часа через 2 вообще 1 пуз в 10 секунд ... но при этом давление в бутылках все растет, часа через 4 уже шприц-клапан выехал на полную... В чем может быть причина?

Как вариант где-то травит уже на подходе к диффузору... перепроверю...но вопрос в другом...при каком условии может так вырасти давление, чтобы клапан вырвало? У меня просто ощущение, что система производит газа больше чем расходует.

По смыслу... объем кислоты который поступает в соду примерно равен объему газа который в этот момент вышел из системы (понятно что с задержкой и т.д.). Но 1 мл кислоты произведет газа больше чем 1 мл, получается что давление постоянно будет расти, т.о. рано или поздно оно должно бабахнуть))

Ну, или я не прав))#16
Сергій Прищепа

Отправлено 24 Март 2014 - 10:31

Сергій Прищепа

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 14 сообщений
 • ГородУкраина. Хмельницкий.

А просветите, до какой степени растет давление в бутылках? До того давления, которое нужно преодолеть чтобы поднять пузырек СО2 до верха акваса и вывести его через диффузор?

Просто у меня почему-то такая ситуация...вроде все собрано правильно, запущено, вроде нигде не травит, но...

после того как я выставляю скажем  1 п/c.... то там через полчаса-час уже 0,5 п/с, а часа через 2 вообще 1 пуз в 10 секунд ... но при этом давление в бутылках все растет, часа через 4 уже шприц-клапан выехал на полную... В чем может быть причина?

Как вариант где-то травит уже на подходе к диффузору... перепроверю...но вопрос в другом...при каком условии может так вырасти давление, чтобы клапан вырвало? У меня просто ощущение, что система производит газа больше чем расходует.

По смыслу... объем кислоты который поступает в соду примерно равен объему газа который в этот момент вышел из системы (понятно что с задержкой и т.д.). Но 1 мл кислоты произведет газа больше чем 1 мл, получается что давление постоянно будет расти, т.о. рано или поздно оно должно бабахнуть))

Ну, или я не прав))

Маєте справу із протічкою. Прискорена реакція має місце тільки при підвищеному розході газу.#17
FireAxe

Отправлено 24 Март 2014 - 11:55

FireAxe

  Свой на форуме

 • Участники
 • 125 сообщений
 • ГородSPb

Маєте справу із протічкою. Прискорена реакція має місце тільки при підвищеному розході газу.

Насколько я правильно перевел...дело в утечке, спасибо, поищем)#18
Evgeniy85

Отправлено 13 Декабрь 2015 - 23:07

Evgeniy85
 • ГородДнепропетровск
Обьясните зачем стакан в бутылке, какую роль играет? У меня бутылка без стакана, просто сода залита водой, работает все супер! Зачем именно 60 грам соды и 50 грам лимонной кислоты? Я понимаю соотношение 50 грамм л/к на 100 грамм воды, но соотношение лимонной кислоты к соде причем тут если л/к подается в соду в том размере в котором ей захочется? И зачем тогда соотношение соды с водой 60 к 100 если вы соду в стакане подвесили? Еще раз зачем там стакан?

#19
Evgeniy85

Отправлено 14 Декабрь 2015 - 00:12

Evgeniy85
 • ГородДнепропетровск
Обьясните зачем стакан в бутылке, какую роль играет? У меня бутылка без стакана, просто сода залита водой, работает все супер! Очень распространенная версия пропорции именно 60 грам соды и 50 грам лимонной кислоты, почему нельзя например в двухлитровых бутылках побольше соды и лимонной кислоты с водой налить, время работы такой системы в разы увеличится, разве не так? Я понимаю соотношение 50 грамм л/к на 100 грамм воды, но соотношение лимонной кислоты к соде причем тут если л/к подается в соду в том размере в котором ей захочется? И зачем тогда соотношение соды с водой 60 к 100 если вы соду в стакане подвесили? Еще раз зачем там стакан? У меня стоят две полторажки в одной сода залита сверху водой, во второй лимонная кислота перемешанная водой, соотношение соды или лимонки с водой 1 к 2! Количество - чем больше тем дольше работает, но всегда делаю меньше чем пол бутылки боюсь что пена в аквариум пойдет, хотя ниразу не видел пену даже в бутылке! Зачем все эти заморочки трубочки, вставочки, куча клапанов, тройники, шприцы, силиконы, клея, зажимы и т.д...? У меня один краник, один клапан и все! Счетчик пузырьков и реактор уже кто как хочет так и пляшет какой нравится такой и делает, в интернете тысячи идей! Ну по поводу стакана в бутылке я непонимаю зачем он, если для продолжительности работы, так это бред, продолжительность работы легко увеличить увеличив количество растворов! Если он для чего-то другого, например влияет на Ph или Kh в аквариуме, так я с удовольствием воспользуюсь этой идеей. Просто почему сразу не описать весь принцип работы не только стакана, а например то что раствор с л/к в течении всего времени сам подается постепенно в соседнюю бутылку с содой и почему он это делает. Я например если бы прочитал эту статью первый раз незная принцыпа работы системы не стал бы ее делать, так как не делаю те вещи которые не понимаю (например стакан в бутылке). Автору спасибо, но статья не для новичков!

#20
Сергій Прищепа

Отправлено 14 Декабрь 2015 - 07:43

Сергій Прищепа

  Присматриваюсь

 • Участники
 • 14 сообщений
 • ГородУкраина. Хмельницкий.

Стакан підвішується, щоб кислота, яка прореагувала із содою стікала на дно пляшки. Коли сода знаходиться у воді, то концентрація кислоти, яка подається у соду поволі падає і реагенти працюють менш ефективно. Щоб зрозуміти принцип роботи варто один раз зібрати генератор і поспостерігати за його роботою. А рівень складності конструкції кожен визначає для себе сам в залежності від вимог до надійності і функціональності. 0 посетителей читают эту тему

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых