Jump to content

Recommended Posts

Доброго дня Сергій, от от наближається той момент коли можна буде запустити акваріум на вашому грунті. До запуску повністю підготувався, стараюсь ще з самого початку зробити все правильно, купити всі потрібні препарати щоб максимально слідувати інструкції. Адже подивившись відео блогера Platon, для себе зрозумів що всі пролеми що в нас виникають це через нашу неуважність, або просто бажання зеекономити 50 грн і не купити якусь складову механізму(мов то не саме важливе). Тому до цього питання я вирішив підійти серйозно . Майже все обладннаня купив, чекаю на фільтр Jbl e401, та світильник від компаніїї Rival Aqua Max Spectral60(4300 лм). В планах створити травник наближений до голандського, густо засаджений рослинами.

 

Але в мене є одна проблема, і потрібна ваша порада як поступити. Я живу в приватному будинку, на околиці міста. Воду беру з колодязя і коли мені прийшли тести,  замірявши, я побачив такі результати Gh-34,Kh-23. Зрозуміло що в такій воді акваскейпу не зробиш. Тоді який вихід з положення? Осмос(маю можливість встановити)? А можна купити питну воду в магазині і використовувати її(для здешевлення вартості). Як правильно вчинити ? Як вийти з цього становища? Які є шляхи вирішення цього питання ? 

 

IMG_20190306_104956.thumb.jpg.ef676364efc118d1e88427fd1819dc9c.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 часов назад, Sandasta сказал:

Тоді який вихід з положення? Осмос(маю можливість встановити)? А можна купити питну воду в магазині і використовувати її(для здешевлення вартості). Як правильно вчинити ? Як вийти з цього становища? Які є шляхи вирішення цього питання ? 

По-перше, така вода не є великою проблему для рослин в Живому ґрунті. Тому що тверда вода погіршує доступність поживних елементів в воді. А от на на доступність поживних елементів в ґрунті вона не має впливу. Ось Вам приклад як підтвердження: https://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=246211

 

Можна змішувати з водою після фільтра осмосу. Наприклад 1/1, чи 2 частини осмос та 1 частина твердої води.

 

А щоб зрозуміти чи підходить питна вода з магазину, слід поміряти її GH та KH. Дуже часто зараз роблять питну воду з GH нульовим та великим КН. Така вода для рослин гірше за Вашу колодязну. 

Link to comment
Share on other sites

18 часов назад, yermolayev сказал:

По-перше, така вода не є великою проблему для рослин в Живому ґрунті. Тому що тверда вода погіршує доступність поживних елементів в воді. А от на на доступність поживних елементів в ґрунті вона не має впливу. Ось Вам приклад як підтвердження: https://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=246211

 

Можна змішувати з водою після фільтра осмосу. Наприклад 1/1, чи 2 частини осмос та 1 частина твердої води.

 

А щоб зрозуміти чи підходить питна вода з магазину, слід поміряти її GH та KH. Дуже часто зараз роблять питну воду з GH нульовим та великим КН. Така вода для рослин гірше за Вашу колодязну. 

Я зрозумів вашу думку.

Перечитав ту статтю на аквафорумі, да в нього росте, але не все. Є деякі проблеми з водорослями, тай взагалом не все добре. Тай він сам описував що коли понизив жорсткість в половину результат став значно кращий.  Моя ціль зробити так щоб росло все ! 

 Але взагалом я в шоці, що на такій воді він виростив хоч щось, дивився на фото ротали взагалі круто. І пузирить.

Результат гарний, але я хочу більшого.

Тому і замовляю осмос(благо відносно він коштує недорого), і буду корегувати жорсткість. Думаю робити приблизно Gh-10. Про результат відпишусь. 

Edited by Sandasta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

 • Similar Content

  • By Kinaw
   Доброго дня.... Скажіть будь ласка, що ж робити? В мене акваріум на живому грунті уже більше року, зараз я позбувся старих рослин до дав ще 5л живого грунту та висадив нові.... Що ж тепер використовувати для них з добрив, якщо ви комплекс 1 зняли з виробництва і його ніде немає...??? Дякую
  • By Sambor
   Вітаю! 
   Знайшов в магазині залишок Живого грунту. Так як аналоги коштують в рази дорожче, а іншого чорного грунту не знайшов (монадо- багато негативних відгуків), то вирішив купити цей, крім того по великій знижці. Ну от майже місяць(з 22.11.2020) пройшов після запуску, і вець місяць банка на 80л засаджена достатньою кількістю рослин але без риб і креветок. По інструкції вношу щодня коплекс#1. З оснащення в акві: фільтр зовнішній sunsun HB 603, нагрівач (t24°), СО2 бражка(зелено-жовтий дропчекер), світло 4 лампи Т8 (Flora glo 15w, Sylvania aquastar f18w 174 10000k, Gro lux f15w gro І китайська 15w 6500)
   При посадці хеміантуса куби, разом з ним попалось трохи нитчатих водорослі. І от 2 дні тому замітив що нитка почала розростатись, навіть на склі декілька 5млм ниток зявилось, і бурі водорослі на склі теж розмножились. Тиждень тому змінив лампу osram 18w 765 (5річної давності) на китайську звичачну 15w 6500л. Ще замітив маленьких білих червячків на склі. 
   Вчора запустив в акву 1 малого (2см) анцитруса, 2 молінезії жовті, гупі, і купив 2 САЕ. Анцитрус за ніч вичистив від бурих суло, а от що робити з ниткою і червячками? 

   Це фото сьогодні акви
   А це фото проблем в ньому
   9   Підходить під вигляд спірогіри, але я б не сказав що ці волоски ламкі, якщо пробувати їх намотувати на палочку, то весь хеміантус вирву з грунту, та й буцефаландри повідриваю від лави. І в пальцях не розтирається, а просто скручується як волосся. 
   Доречі вода з крана(ph8, kH12, gH 15), в акву мішаю трохи з осмосом, в результаті в акваріумі параметри t 24°, pH7, kH 9, gH 12. Підміна раз в неділю 30-40%. СО2 бражка цілодобово. Світло 12годин.
   Ось вирішив трохи спасти кубу, і почистив пінцетом від цієї гадості. Замітив що наче 2 різних види там є, один розгалужений як коріння пістії, а другий як волосся 
  • By Marina
   Всем добрый день!
    Кто использует живыe земельные грунты, наподобие запечeных земельных смесей?  Подскажите если такое возможно. Запустила аквариум 3 недели назад с грунтом Nature Soil Oliver Knott, вчера проверила показатели води, сделала проверки, вечером(без света) внесла PО4 так, чтoб в акве получилось 0,8мг вещества на литр, проверила тестами, все верно PO4 0,8mg/l .Утром 0,1. Последняя подмена 3.10.2020, было влито PО4 до 0,8 мг/л. Может грунт впитывать? Нигде не могу найти Аналитический состав этого продукта. Пишут питательный, даже подмени делать частые в начале, я подмениваю 1 раз в 2 недели. Никаких частых подмен не делала. У кого какие мнения или может у кого были такие случаи? 
   Ах да, растения только чуть адоптировались, в рост как положено не пошли, корни растят, кувшинка как была низкой так и осталась, только листья стали мощнее. CО2, cвет 10часов, PH 6,5, KH 4. Удобрения начала лить в начале этой недели, за всю неделю влила 1,6 PО4, куда же они делись, неужели стартовый аквариум мог так много съесть? 
   Фото прилагается. На видео не пирлинг, это CО2.


   VID_20201010_122025.mp4
×
×
 • Create New...