Jump to content
Сергей Гавронский

Аквас 60л - Живой грунт и комплекс удобрений для него

Recommended Posts

15 часов назад, Андреевич сказал:

Можно, но только 1или 2 шт. лучше всего анциструса малька или ампулярию, для становления азотного цикла 

Запустил 5шт креветок вишен

Posted (edited)

Привіт
 добавив  ще куби в аквас(як всі рекомендували) та замінив губки в зовнішньому фільтрі eheim 2213 на такі, що найдрібнішими порами, поставив від sunsun hw603b та вирізав  2шт синтепону брав на метраж, товщина1,5см.
Нова куба відразу пузиряєcode52.
світло 7годин на день
со2 відключается та включается разом зі світлом, На ніч продовжую додавати комплекс №1, біостартер закінчився через 8днів.
Аквасу 14днів
далі буде..
пс.буду радий любим коментам code33

photo_2020-01-09_23-22-25.jpg

photo_2020-01-09_23-22-43.jpg

photo_2020-01-09_23-22-30.jpg

Edited by Сергей Гавронский

Posted (edited)
14 минут назад, Сергей Гавронский сказал:

Edited by zubsas

Смотрел один видос, там человек использует тонкие салфетки из целлюлозы вместо синтепона. Я не нашел тонких, купил толстые. Вырезал, положил в фильтр. Поток воды стал слабее, но за сутки, из воды, ушла вся взвесь. Результатом я остался доволен. Попробуйте и Вы, может поможет.

IMG_20200110_000247.jpg

поставив на вечір фільтр блондинку з картриджем уже на 1мкр добавив кристал і на ранок вода кристально чиста ,але завжди є мінуси , кожного дня наростає велика масса водорослі прибираю механічно та воно з кожним днем все більше зятягує кубу ту що декілька днів назад досадив(((

друзі що порадите?

photo_2020-01-11_20-23-06.jpg

photo_2020-01-11_20-22-49.jpg

Edited by Сергей Гавронский

04.01.2020 в 19:04, yermolayev сказал:

Якщо ґрунт дав такий колір вашій воді, тоді варто зробити додаткову підміну воду на тиждень. І ще рослин у вас дуже мало. Можуть з'явитись проблеми з водоростями. Додайте ще хоча б таку саму кількість.

Проверьте нитрат и фосфат.

Перевірка нітратів і фосфатів автору нічого не дасть. Якщо з нітратами ще не все так однозначно і можна сперечатись, то фосфати перевіряти геть недоцільно. В цьому акваріумі показники тесту на фосфат будуть 0 мг/л. Впевнений в цьому на 100%. І проблеми в тому, що фосфат покаже 0 - нема

2 часа назад, Дмитро Вакольчук сказал:

Перевірка нітратів і фосфатів автору нічого не дасть. Якщо з нітратами ще не все так однозначно і можна сперечатись, то фосфати перевіряти геть недоцільно. В цьому акваріумі показники тесту на фосфат будуть 0 мг/л. Впевнений в цьому на 100%. І проблеми в тому, що фосфат покаже 0 - нема

саме так

Что тут делать я, к сожалению, не знаю (было тоже самое с точно таким же скейпом и сдался). Что можно попробовать - АльгоШок или перекись. Но очень аккуратно,  если струя попадет на грунт, он развалиться. То есть, надо сразу размешивать по объему или лить в струю фильтра. Можно ничего не лить и попробовать затемнить на пару дней. Можно водорослеедов добавить. Ну вообщем, стандартные мероприятия..

В мене схожі водорості були на старті обох акваріумів на цьому ґрунті. Правда не настільки масово. Я не втримався і давав альгошок, але думаю і без нього можна було б обійтись. Щодо альгошоку і ґрунту ви праві. Коли препарат потрапляє на ґрунт, то ґрунт одразу перетворюється в труху і пил. Та і попалити Кубу можна. На камені точково можна зі шприца акуратно лити. Але знову таки, якщо витримають нерви, то краще спробувати обійтись без альгіцидів і перекисі. А загалом цю водоросль з голодухи аманки жують іноді навіть неокарідіни

3 часа назад, Дмитро Вакольчук сказал:

. В цьому акваріумі показники тесту на фосфат будуть 0 мг/л. Впевнений в цьому на 100%. І проблеми в тому, що фосфат покаже 0 - нема

Правильно, он и должен показывать 0 так как грунт пока забирает на себя. Вот от недостатка фосфата могут пойти водоросли,им хватает нитрата которые даёт грунт примерно около 10мл.л. С.Ермолаев правильно сказал недостаток растений приведёт к росту водорослей, хотя-бы 50% аквариума должно быть засажено.

А меня больше смущает желтая вода. Вы не первый человек, у кого так.

1 час назад, Андреевич сказал:

Правильно, он и должен показывать 0 так как грунт пока забирает на себя. Вот от недостатка фосфата могут пойти водоросли,им хватает нитрата которые даёт грунт примерно около 10мл.л. С.Ермолаев правильно сказал недостаток растений приведёт к росту водорослей, хотя-бы 50% аквариума должно быть засажено.

Можете мене закидати ссаними тряпками, за те що я зараз скажу. Але те що так званий перекос по нітратами і фосфатам викликає водорослі вважаю дурницею. Наукових пояснень, чому такий перекос ніби то викликає водорослі я не знайшов ніде. Проте ця байка активно існує тривалий час серед акваріумістів пострадянського простору. Хто зна чому, але від західних профі акваріумістів я ніколи такого не чув. Якось була суперечка на цю тему з одним з акваріумістів, якщо не помиляюсь, то це на ютубі було, під якимось відео про рослини і добрива. Мені тоді як аргумент, що от на заході теж орієнтуються на співвідношення Редфілда і співвідношення нітрату і фосфату, скинули статтю, нідерландською мовою, хто зна якої давності і чи ще живий автор. Аргумент так собі, якщо більше нічого не знайшлось. Якщо відкинути всякі співвідношення нітрату і фосфату, а говорити просто про недостача фосфату. То насправді, рослинам фосфору не треба так багато, як ми туди вносимо. І ситуація, щоб в акваріумі з рибою, де рибу годують, була недостача фосфору - малоімовірна.

А тепер конкретно про цей акваріум. Так, ґрунт бере на себе фосфати, якщо вливати сюди монорозчин фосфату, ґрунт його швидко адсорбує. І знову буде 0 мг/л по тесту. Робити таке не варто в акваріумі з живим ґрунтом. Комплекси добрив до цього ґрунту схоже взагалі фосфатів не мають і фосфор в них в якійсь хитрій формі, яка тестами не виявляється. Які тут сполуки фосфору, я уявлення не маю і навряд виробник поділиться секретом, але крапельними акваріумними тестами фосфати в акваріумі на живому ґрунті і комплексах добрив до нього не виявляються, перевірено і мною, і іншими акваріумістами. Що стосується недостачі фосфору в даному акваріумі, то недостачі тут нема. Всі рослини посаджено в ґрунт, і поживні речовини рослини беруть з ґрунту. Інша справа була б, якби було багато невкорінених рослин, як то папороті, пінатіфіда чи інші. Тоді при яскравому світлі і наявності СО2, дійсно невкорінені рослини можуть почати "хворіти" і є сенс починати внесення другого комплексу добрив раніше, ніж через 4-5 тижнів після старту. Виробник про це також каже. А водорослі тут полізли скоріш через те, що ще не запустився азотний цикл, була брудна вода, ґрунт викинув багато органічних і неоргінчних речовин у воду. Щось із цього стало причиною, чи сукупність цих причин, в тій чи іншій мірі. Вимиється зайве з води, вода стане прозора, запрацюють бактерії, почне активно рости трава і все буде норм. Головне без зайвої метушні і непотрібних маніпуляцій і крайнощів. 

Edited by Дмитро Вакольчук

І так, велика кількість рослин на самому старті дуже важлива. Забув про це, це теж імовірно зіграло важливу роль у такому активному спалаху водоростей. Для акваріума на цьому ґрунті рослин на початку було критично мало. Тут згоден з Вами на всі 100%

28 минут назад, Дмитро Вакольчук сказал:

Можете мене закидати ссаними тряпками, за те що я зараз скажу.

Не, я люблю тапками кидать😋.тут вы правы, автор темы применяет "комплекс1" и это я выпустил из вида. может надо перейти на 2.  Вот вырезка из офиса.сайта акваер

(Комплекс №2 содержит макро- и микроэлементы, а именно: азот, фосфор, калий, магний, железо, бор, марганец, медь, цинк, молибден и др. Не смотря на то, что в Живом грунте присутствуют все эти питательные элементы, некоторые растения нуждаются в их наличии именно в Воде)

36 минут назад, Дмитро Вакольчук сказал:

Проте ця байка активно існує тривалий час серед акваріумістів пострадянського простору

Создай тему мы там спорить будем, кстати я серьёзно заодно и фурамчани потянутся.  А  в этой теме  мы будим помогать автору. Согласен.

Ну тут автор надихався статтею Єрмолаєва, про запуск івагумі з кубою, на цьому ґрунті. Єрмолаєв там пише, що оскільки куба бере поживні речовини з ґрунту, то бажано мати у воді мінімум поживних речовин, щоб водорослями нічого не дісталось. В тому акваріумі нітрати менше 5 мг/л, фосфати звісно по нулях. Другий комплекс Єрмолаєв почав давати через місяць після запуску, в стандартній дозі по 3-4 мл на 70 літрів води. А коли куба розрослась, то дозу зменшив в два рази. Бо куба, все потрібне їй візьмеш з ґрунту корінням, а водорослями нічого не дістанеться, і плюс це сповільнить ріст рослини, щоб часто не стригти. 

А щодо теми про яку ви говорите, то не буду я її створювати. Я не хімік і не біолог, щоб мати наукові аргументи на користь своєї думки. Та і на тому ж аквафорумі Bahmut(який і тут є, продає рослини і продукцію AQUAYER), колись піднімав це питання, що рослинам не треба так багато фосфору, як ми даємо, і що водорослі виникають не через це, і що монорозчини нітрату і фосфату - це зло. От саме завдяки йому, я і прийшов до таких висновків, про які говорю. На нього там накинулись тоді, ніби він дурню якусь пише. Якщо йому не вдалось переконати спільноту акваріумістів, то що казати про мене, знань і досвіду в мене набагато менше. А рослини в Бахмута завжди в чудовому стані, так що думаю він знає як утримувати рослинний акваріум. Але це вже інша тема, не буду тут оффтоп розводити 

Із нового набридло підмінювати воду через день та механічно вушною паличкою збирати водорості за день наростала та сама масса, добавив альгіклін 6мл 
Аквасу 18днів заселено 15-20 креветок черрі
Параметри води зараз такі 
GH- 9
PH- 7
KH- 6

Привіт ;)! даю свіжі фотки , вид зверху ,загальний план та "зарослі"))
щось Альгіклін не допоміг нитка продовжує пузиряти , муть та пил від грунту минув зовсім
photo_2020-01-16_17-30-21.thumb.jpg.207dc3fd3f3819eca30e4f6957a2a779.jpgphoto_2020-01-16_17-29-56.thumb.jpg.f5f7929bb0228fe510e506a5762cd4c8.jpg

photo_2020-01-16_17-30-25.jpg

photo_2020-01-16_17-30-33.jpg

photo_2020-01-16_17-31-00.jpg