Запуск акваріуму - Madrugada suave
Aquascape Promotion >
>
Запуск акваріуму - Madrugada suave

Запуск акваріуму - Madrugada suave

Давно мріяв зробити великий акваріум, але все не було місця. Після чергової перестановки меблів ми позбулись величезного дивану і я зміг оприділитись із розташуванням тумби під акваріум.

Отже місце було вибране,тумба та банка готові, світильник повішений. Оскільки я планував зробити композицію в стилі RYOBOKU, то першим ділом я зайнявся пошуком підходящих декорацій, а саме мангровим корінням. Справа виявилась не з легких, бо в наших магазинах як правило продають не те, що потрібно. Але, після декількох поїздок на ринок та в спеціалізовані магазини, я все-таки понавибирав коріняки такої форми як мені були потрібні, ну або майже такої. Оскільки головний конструктивний матеріал був придбаний, прийшов час зайнятись хардскейпом. Не скажу, що завдання було складним, але я зіткнувся із певною проблемою.Оскільки мангр дуже важка деревина,то той варіант композиції, котрий я планував, вимагав закріпити коріння певним чином, отже довелось перекомпоновувати все так, аби коріння не довелось зв’язувати між собою за допомогою якихось додаткових кріплень.

хардскейп

Потроху вдосконаливши композицію, я вирішив почати закладати грунт. В якості підкладки було використано стартову культуру бактерій Tetra Bactozym. Капсули роз’єднав та висипав порошок просто на дно,а згодом додав вугілля.

хардскейп

Оскільки я планував закласти грунт по Амано, то наступним шаром мав би бути ADA Power Sand, але я вирішив зекономити на цьому і замість нього придбав Eheim EHFI LAV. Цей шар я насипав із нахилом до передньої стінки,оскільки планував перед переднім склом невелечкий піщаний пляж.

В якості додаткового джерела заліза та інших елементів я використав JBL Florapol. Розсипавши його поверх лави,я додав згори ще трохи цеоліту фракцією від 10 до 20 мм. А щоб всі попередні елементи не змішувались із основним грунтом, я відділив їх звичайною антимоскітною сіткою.

Настав час вибудовувати композицію.Організувати мангрові коріння на уже засипаному частково грунті було трохи легше,аніж на голому склі,проте закріпити кінцево мені їх так і не вдалось. Найбільшого розміру корінь весь час занадто близько притулявся до переднього скла.

Зрештою я вирішив, що мені допоможе шар основного грунту. Для цього було використано ADA Aqua Soil - Amazonia II. Не можу не визнати, що це найкращий із грунтів з якими мені доводилось працювати.

Процес посадки рослин розпочав із утрикулярії, оскільки вона в мене була не в надто хорошому стані(рослини провели занадто багато часу без нормального освітлення). Розділяти на маленькі пучечки такий вид важко, особливо, якщо рослина дуже ніжна(як в данному випадку), тому сам процес затягується мало не на годину. Попередньо зволожив грунт із звичайного оприскувача. Це мало б допомогти при закріпленні таких маленьких саджанців,але мої надії не надто справдились. Японці рекомендують вкривати звичайний Aqua Soil зверху шаром Aqua Soil Powder, оскільки він має набагато меншу фракцію. Я наївно думав, що це звичайний маркетинговий хід. Я помилявся! Просіявши залишки грунту я вкрив частину площі саме такою дрібною фракцією і переконався, що посадка в такий шар набагато комфортніша. Мілкіші ганули, якщо їх зволожити, утворюють надзвичайно щільний прошарок, в котрому маленькі рослини тримаються дуже міцно.

Наступною я висадив бліксу. Оскільки утрикулярія дуже вразлива, як я вже згадував, то я залив її водою, аби вона не пересихала(оприскувати не було змісту, бо та кількість води котру я влив покривала всі висаджені кущики).

З найскладнішими (це я так думав) в посадці видами було закінчено і прийшов час взятися за прикріплення папоротей та моху. В мене було дуже багато больбітісу, але я скористався порадою китайських та японських скейперів, які пораяли обрізати все старе листя перед закріпленням цієї рослини. Отже пишні кущі були обідрані майже до непристойного стану, на мангр я поприв’язував практично голі ризоми. Трохи забігаючи на перед, хочу сказати, що цей спосіб дуже ефективний-спочатку больбітіс не подавав жодних ознак життя, але згодом він просто “вистрелив” в усебіч дуже великою кількістю нових листків. Прикріпив я його звичайною ниткою, яку згодом дуже легко видалив.

Залишилось поприкріпляти мікросорум та мікросорум вайдлоу. І ось тут я зрозумів, що зробив невелику помилку-замість того, щоб ці папороті прикріпити до мангрових коріняк, а згодом опустити їх в акваріум(як радять японці), я почав мудрувати із кущиками просто всередині банки. Це було дуже важким випробуванням для моїх нервів, оскільки я зіткнувся одразу з декількома проблемами. По-перше, витягнути коріння назовні мені здавалось нереальним, і я майже впевнений, що це потягнуло б за собою руйнацію усієї конструкції, включаючи ресетаб неготового сетабу! Цей факт трохи засмутив мене. Згадавши скільки сил я витратив на посадку утрикулярії я прийняв важку децизію продовжувати кріпити папороті просто в банці (як то кажуть вирішити і зробити це дві різні речі!). По-друге, примотати ниткою рослини мені не вдалось, оскільки заплановані місця посадки також вимагали витягувати мангр з води. Були пригадані усі корисні та старі, добрі, забуті способи кріплення(включаючи клеєві стрічки і т.п.), але жоден не підходив. Тоді я вирішив попроколювати рослини наскрізь в місці кореневища булавками, а самі булавки повстромлювати в дерево. І ось воно-по-третє! Мангр настільки щільна та тверда деревина, що вгризтись в нього виявилось майже нереально. Після майже трьохгодинної екзекуції (та зламавши десь біля половини усіх шпильок) я врешті-решт прикріпив всі кущики папоротей. Все це не пройшло непомічено-частина грунту біля передньої стінки таки змішалась із піском.

Перші три тижні після запуску були найважчими - я своєчасно не почав подавати вуглекислоту, велика частина утрикулярії вкрилась водорослями, деякі кущики мікросоруму від надто сильної течії в банці повідривались, блікса почала потихеньку вмирати, грунт на передньому плані частково змішався із піском. Було боляче дивитись. Протягом цього часу на задньому плані було висаджено роталу, нарешті заправлено балон та підключено подачу СО2, нещадно видалено всі вражені водорослями рослини, і найголовніше - змінено китайський світильник із однією лампою на світильник від АкваМедик із двома металгалідами. Як тільки інтенсивність та кількість світла збільшилась все почало дуже повільно нормалізуватись. Протягом наступних двох-трьох тижнів ситуація кардинально змінилась, рослини почали нарешті рости. Після першого місяця було замінено активоване вугілля в фільтрі на додаткові мішечки із керамікою, вкладено новий синтепон та зменшено потужність самого фільтра. Нажаль у мене зовсім не було часу фотографувати усі ці негаразди, тому весь цей період залишиться у небутті. Можливо воно й до кращого.

Технічні дані
Розміри акваріума120х45х45, робочий об'єм 240 літрів
Освітленнясвітильник AquaMedic 2x150W+2х24W, час роботи 10 годин
ФільтраціяFluval FX5, наповнювачі-кераміка, цеоліт, синтепон
СО25-6 п/с
Добривапо рецепту Сергія Єрмолаєва
ГрунтAmazonia 2

Флора: utricularia graminifolia, bolbitis heudelotii, microsorum pteropus, microsorum pteropus windelov, blyxa japonica, vesicularia dubayana, vallisneria nana, rotala indica

Фауна: hemigrammus rhodostomus, SAE, neocaridina sp

17.06.2010 Святослав Пащук.

Блог Святослава Пащука - H2O Cube

Аксессуары из стекла по доступным ценам:
Трубки забора и отдачи, диффузоры, Бабл-каунтеры, Дроп-чекеры

Смотрите также:
Акваскейпинг с азов

Пошаговая инструкция создания аквариума в стиле акваскейп для начинающих аквариумистов. Отличное место чтобы начать свой собственный путь в захватывающем мире акваскейпинга.

Справочник аквариумных растений

Энциклопедический раздел, посвященный аквариумным растениям. Фотографии, условия содержания, уход. Особое внимание уделяется особенностям использования того или иного вида аквариумного растения в акваскейпе.

Статьи об акваскейпинге

Полезная информация касающаяся акваскейпинга и растительной аквариумистики в целом. Особенности выращивания аквариумных растений, аквадизайн, фотография и многое другое.